Boya Uygulaması 2018-02-11T20:18:44+03:00

Boya Uygulaması

Boya Uygulaması

Boya Uygulaması Duvarların güzelleşmesi ve desenlerin tam olarak oturması için örneklerin ve modellerin iyi bir halde oturması gerekmektedir. İşte bizler de tam olarak burada devreye girerek çalışmalarımızı yürütmeye evinizi güzelleştirmeye çaba etmeye çalışıyoruz. Duvar boyama desenleri örnekleri sunduğumuz içeriğimizde size mimarlarımız tarafınca küçümsenilmeyen desenleri sunmaya çalışıyoruz.

Boya badana işlerinizi yaparken nasıl çalışıyoruz.

* Boyanacak mekan boş da olsa, eşyalı da olsa temiz ve titiz çalışıyoruz.
* Arzu ettiğiniz renk ve desenler de dilediğiniz duvarları boyuyoruz.
* Tüm hasarlı yüzeylerin tamiratını yaparak boyaya hazır bir hale getiriyoruz.
* İşin büyüklügünü veya küçüklüğünü önemsemeden öz veri ile çalışıyoruz.

Farkedildiği benzer biçimde her evin yapısı, organizasyonu son derece değişikdır. Belli kuralı ve matematiği olmayan bu tür tasarımların evlerin yapısına bakılırsa belirlendiğini ve yapıyı organize ettiğine şahit olabiliriz. Ev boyama, boya badana şeklinde uygulamaları yaparken duvar boyama desenleri ihtiyaç duyulurken, boya badana faaliyetlerini belirleyen bu tür çalışmalar da eve değer kattığı şeklinde evin tüm atmosferin, insanların yaşam standardını de belirleyen çalışmalar içinde yer almıştır.

Tüm aksesuarları duvardan çıkarın. Duvar boyunca herhangi bir düğme, priz kapağı, ışık anahtarı ön paneli, termostat ve diğer parçaları bulun ve çıkarın. Engelsiz pürüzsüz bir yüzeyden başlamak, projenin daha etkin bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır.
Projenizi tamamlayana kadar yakındaki mobilyaları, aletleri ve diğer eşyalarını depolayacak bir yer bulun. Alan bir sorundaysa, bu öğeleri boya yapacağınız duvardan uzaklaştırabilirsiniz. Korunması için kalan mobilyaları bir damla bezle veya plastik tabakayla kapladığınızdan emin olun.
Boya döşemeli kumaşlardan kurtulmak neredeyse imkansız olabilir, bu nedenle duvarlarınıza güvenli bir mesafede olduğunu düşünseniz bile mobilyalarınızı korumak iyi bir fikirdir.
Tüm elektroniğin fişini çekin ve hasar görmeyecekleri bir yere yerleştirin.
Kağıt bant duvarın üstündeki ve altındaki ve kapıların etrafındaki süslemeyi korumak için kullanılabilir. Ayrıca, dimmer anahtarlar gibi kaldırılacak ve takmak için de kullanışlı olacaktır. Bantın kenarlarını tam olarak hizaladığınızdan emin olun, aksi takdirde tek taraflı bir boya işi yaşayabilirsiniz.
Farklı boyutlarda bant arayın. Bu, size nasıl uygulanacağına dair daha fazla esneklik kazandıracak ve boyanın duvarın diğer bölümlerine kazara girmesini önlemek için daha fazla kapsama alanı sağlayacaktır.
Renk seçimini mekanınızın kapı ve mobilya renklerine bakarak seçebilirsiniz.

Boya uygulaması ve badana kelimeleri bizim için yeni bir ev ve yeni bir ofis aldığımızda yada bahar temizliklerinde duyduğumuz kavramlar olsa da eğer doğru uygulamalar ile duvarlarımız boya badana eğer olmazsa bizim moralimizi huzurumuzu kötü etkileyecek terimlerdir. Evlerimizin duvarlarını boya uygulanası yapmak bazısına zor gelebilir ancak yapılabilir bir uygulamadır. İşin ustası normal olarak profesyoneldir ancak kendimiz de duvarları boyayabiliriz. Bilinmesi ihtiyaç duyulan bazı unsurlar vardır.

-Önemli nokta ise duvarları boyamaya başlamadan önce evi ve duvarları hazırlamamız gereklidir. Öncelikle eşyaları odanın ortasına taşımak uygun olacaktır.

-Eşyaların üzerlerini uygun bir kumaş veya naylonla kapatmak gerekir. Duvarlardaki prizler ve tüm sabitler sökülmesi gereken unsurlardır. Yerlerine yeniden takmak üzere bunları sökmek duvarları hazırlamanın temelidir. Boyanamayan radyatör şeklinde unsurları ise iyice kapatmak gerekir. Son olarak zemin de bir örtü ile kapatılmalıdır. Boya uygulaması gerektiği benzer biçimde hazırlanır. Duvarları boyamak için önce tavandan adım atmak gerekir.

-Tavan boyanmayacaksa duvarlardan başlanabilir. Daha sonrasında eğer boyanacaksa kapı ve pencerelerle boyama işlemine devam edilir. Tavan boyanırken rulo ile şeritler halinde boyamak gerekir. Kenarlardan 10 cm kadar hisse bırakılır bu kesimi ise fırça ile boyanır. Ruloya takılacak uzatma sapı işimizi rahat yapmamızı sağlar. Yoksa merdiven kullanarak yapabiliriz. Duvarlar ise tavan kuruduktan sonrasında boyanır.

-Köşeler fırça ile boyanmalıdır. Diğer kesimler rulo ile devam edilir. Rulo kullanımı çok bastırmadan hafifçe duvara sürülerek olur. Zigzaklar halinde duvara boya sürülür ve şeritler halinde çekilerek boya duvara eşit oranda yedirilir. Boya 2-3 kat olacak şekilde duvara uygulanmalıdır.

Yaptığımız Uygulamalar ve Çalışmalar