Duvar Kağıdı Uygulaması 2018-02-11T20:19:30+03:00

Duvar Kağıdı Uygulaması

Duvar Kağıdı Uygulaması

Duvar kağıdı uygulaması evlerinizde ve ofisleriniz’de duvarlarınızı dış etkenlere karşı korumak, ömrünü uzatmak için süs ve dekorasyon amaçlı olarak uygulanan ham maddesi kağıt olan malzemedir. Duvar kağıdı bir kez yapıldıktan sonra uzun süre evinizin bir parçası olarak kalacağından kararlı olmalısınız.

Duvar kağıdı uygulaması işinde’de, sizlere en emin ve sağlam işçilik sözü veriyoruz. Hiçbir şekilde tereddüt etmeden bizleri tercih edebilirsiniz. Uzman ekip ve kalifiye elemanlarımızla 7/24 sizlere hizmet etmekten gurur duyuyoruz.

Model ve renk seçiminden uygulama aşamasına kadarki olan aşamalar çok önemlidir. Çünkü geri dönüşü hem çok zahmetli hemde çok ağır bir mali yüktür. Günümüzde duvar kağıtları, her renge ve her zevke hitap edebilecek çeşitlilikte ve zenginliktedir. Duvar kağıdı yapılacak yüzeyler saten alçılı veya mat dokuda boyalı olmalıdır. Parlak ve saten boyalı duvarlara duvar kağıdı yapılmamalıdır. Bu şeklinde yüzeylere önceden yüzeyin kayganlığını alan dönüşüm astar uygulaması yapılmalıdır. Var ise yüzeydeki kabarık ve çatlaklıklar lüzumlu malzeme ile onarım edilmeli ve astarlanmalıdır. Duvar kağıdı uygulamasını uzman ve ustalaşmış ustalar yapmalıdır. Çünkü kağıdın kesimi ve desenlerin heralde incelik isteyen bir iştir. Tutkallama işlemi kağıda uygulanmalıdır. Duvara uygulanan tutkal duvarın yapısı itibariyle emilir ve tutuculuğu azalır. Duvar kağıdı seçimi yapılırken bazı hususlar dikkate alınmalıdır. Evin yapısı eşyaların rengi ve modeli size bu seçiminizde referans olabilecek unsurlardır. Duvar kağıdı temizliği bayağı bir iştir. Islak yada nemli bir iştir. Islak yada nemli bir bezle oldukça rahat silinebilir.

Yaygın bilinen bir yanlışı’da burada düzeltmek isteriz. Duvar kağıdında yırtılan, bozulan yada deformasyona uğramış olan bölgelerin tamiratı yapılabilmektedir. Duvar kağıdı uygulaması yapmış oldurmaktan çekinmenize ve tereddüt etmenize gerek kalmamıştır. En uzun ömürlü duvar ve yüzey uygulama ve koruma sistemidir. Hatasız ve kurallarına uygun, uzman ekipler tarafınca yapılan duvar kağıdı uygulamaları hem evinizin çağdaş ve şık görünümüne fayda sağlayacak hemde istediğiniz kadar kullanabileceksiniz .

Zemin konrtol edilmeli varsa kabarık veya kirli yerler arındırılmalıdır. Kağıt tutkalının daha iyi yapışabilmesi için zeminde toz kalmamalıdır.
Zeminden tavana kadar her bir duvarın yüksekliğini ve her duvarın uzunluğunu bir ölçme bandı ile ölçün.
Duvarlar kareler ise, duvarın uzunluklarını birlikte ekleyebilir, sonra toplam alanı hesaplamak için bu rakamı duvarların yüksekliğiyle çarpabilirsiniz.

Mağazada, her bir rulo duvar kağıdını kaplayan toplam alanını okuyun ve kaç adet rulo satın alacağınızı tahmin etmek için odanızın alanını bu sayıya bölün. Duvar kağıdını asarken, odanın gerçek alanından fazlasını kullanırsınız, çünkü duvar kalıplarını eşleştirmeniz gerekir, bu nedenle ekstra satın alın.
Duvar kağıdı, işe ve odanın durumuna bağlı olarak, göz önüne almanız gereken birçok farklı özelliğe sahip birçok farklı malzemeden geliyor. Bazıları asılmak daha zor, bazıları ilk kez kullananlar için kolay.
Vinil duvar kağıdı en yaygın olanıdır ve asılması ve çıkarması kolaydır. Tuval destekli vinil kağıdı nem dirençli ve çok yönlü olup, banyolarda ve bodrumlarda asılmaya elverişli hale gelir. Genellikle yapışkanla hazırlanır; bu da asılması ve tutması kolay demektir.
Kabartmalı duvar kağıdı dokulu ve desenli olduğundan duvarlardaki kusurları kaplamak için idealdir. Boyanın boyanması kolaydır ve yapışkan kaplaması vardır, bu da uzun yıllar boyunca çok yönlü olacağı anlamına gelir.
Tekstil tabanlı duvar kağıdının asılması daha zordur, zira daha berrak yapışkanlı hamur ile asmanız gerekecek, bu daha zaman alıcı ancak aynı zamanda size nihai ürün üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlıyor. Floklu tekstil duvar kağıdı özellikleri profesyonel bir efekt için desen kaldırdı, ancak temizlenmesi zordur.
Duvar kağıdı herhangi bir odaya benzersiz bir manzara ekleyebilir. Farklı bir desenli bir duvar kağıdı satın almak istiyorsanız deseni eşleştirmeye dikkat edin ve çakışmadan kaçının. Desenli duvar kağıdı kullanarak odanın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.
Odanın daha geniş görünmesi için yatay desenler kullanın. Uzun boylu ve sıska bir odanız varsa, yatay desenler kullanarak daha cozier görünmesini sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, kare düzlemleri kare olan odalar, yatay patterend duvar kağıdı kullanarak biraz daha etkilenebilir, bu da daha da kötü görünmesini sağlar.
Tavanı daha yüksek görünmesi için dikey desenler kullanın. Alçak tavanlarınız varsa, dikey desenlendirme gözü kandırmanıza yardımcı olabilir.

Genel olarak, yapabiliyorsanız, kurulumu en kolay olan yapışkanlı duvar kağıdı almak isteyeceksiniz. Bunu yapmak için, yapışkan şeridi kağıdın arka tarafından soyun ve duvara sıkıca ve eşit bir şekilde bastırarak çok kolay kullanıma sokun. Diğer çeşitler genellikle daha fazla etkilenir.
Önceden yapıştırılan duvar kağıdı, yapışkanlığa benzer; bunun dışında, yaprağı kağıdın arkasında, genellikle su veya üreticinin sağladığı başka bir etkinleştiriciyle etkinleştirmeniz gerekir.
Kuruma duvar kağıdı, asılı kağıtta kullanmak için duvar kağıdı yapıştırıcısı da satın almanızı gerektirir. Bu duvar kağıdı türleri genellikle daha karmaşık ve pahalıdır, ancak asmak, özellikle de daha zorlar.
Duvar kağıdı tutkalı etkinleştirmek için su kullanacağınız için odadaki elektriği kapatmanız gerekiyor, yoksa tehlikeli bir elektrik çarpması veya prizlerin bozulması riski taşıyorsunuz. Elektriği kapattığınızdan emin olun.
Kağıdın arka tarafına duvar kağıdı yapıştırın veya önceden yapıştırılan duvar kağıdı kullanıyorsanız, uygun bir şekilde asmak için üreticinin talimatlarını uygulayın. Makas, duvar kağıdını kesmek için mükemmel bir şekilde uygundur. Bu şekilde işlemleriniz daha kolay olacaktır.

Yaptığımız Uygulamalar ve Çalışmalar