Ev Dekorasyonu 2018-02-11T18:30:00+03:00

Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu Yaşadığınız mekanda en çok sevinçli olacak şekilde bulunmak isteği adamın doğasında olan bir özelliktir. Hatta bunu öteki canlılar için de söyleyebiliriz. Insanlar dış alanlarda ne kadar zor koşullarda bir şeyler meydana getirmeye çalışsalar da kendi evleri, işyerleri şeklinde alanlarda ise kendilerini en sevinçli edecek dizaynlara sahip olmayı, en fazla sevilmiş olduğu eşyalar, malzemeler hatta canlılar ile beraber olmayı amaçlarlar.

Bu amaca uygun olarak ortaya çıkan dekorasyon, tasarım faaliyetleriyle mevcut şartlar doğrultusunda mekanınızı kişiselleştirmeyi, oradan en fazla hazzı duyacağınız şekilde yaşamayı ve kısacası en rahat ve mutlu olmayı sağlayacak bir yapıya kavuşma konusunda yol alırsınız. Işte burada yapılacak faaliyetler çoğu vakit bilinenin aksine çok karmaşık, pahalı ya da edinmesi zahmet gerektiren uygulamalar değillerdir.

Dekorasyon veya kurmacam faaliyeti denince göz önüne gelen renkli ve ışıltılı malzemeler, pahalı aksesuarlar veya birçok niteliğe sahip makineler, kaliteli yapılar insanların gaslınü korkutmakta ve bu alanda hiç bir etkinlik yapmadan kendilerini sevinçli hissedemedikleri alanlarda yaşamalarına sebep olmaktadır. Ancak bilinmesi gereken başarılı ve sevinçli edici bir dekorasyon faaliyetinde ancak pahalı bir koltuk yahut sehpa değil, koltuğun üzerine alacağınız sevdiğiniz renkte bir kumaşa sahip bir yastık ile sehpanızın üzerine yapacağınız bir boyama faaliyeti de ihtiyacınızı karşılayabilir. özellikle mevsimsel değişmelere bağlı olarak yapacağınız basit renk değişimleri yada mekandaki dikkat çekici noktalar belirleme işlemleri de çok rahat dekorasyon faaliyetleridir.

Daha detaylı bakarsak göze en fazla hitap eden kriterlerden olan renk seçeneklerinde farkındalığı çoğaltmak ve değişiklik yapmak isterseniz zıt renk seçeneklerine sahip malzemeler kullanarak hoş bir dekorasyon yapabilirsiniz. Yüksek masraflı malzemelerinizi değiştirmek yerine üzerilerine yapacağınız kaplamalar yada süs eşyaları da sevdiğiniz modeller olursa mekanınızı sahiplenmenizi sağlayacaktır. Bu mevzuda perdeler, çeşitli örtüler, duvarlara asılacak tablolar, saatler, masaüstü süsleri gibi malzemeler çok ucuz ve basit şekilde mekanınızı size tekrar kazandıracak seçenekleri bulundurabilir.

Yaptığımız Uygulamalar ve Çalışmalar