Ev Tadilatı 2018-02-11T18:28:34+03:00

Ev Tadilatı

Ev Tadilatı

Ev Tadilatı Binanız için yaptıracağınız tadilatın ekonomik taraflarını sağlıklı bir şekilde hesaplamak icap eder. Bu mevzuda bilgiler verecek olursak öncelikle tadilat işleri meydana getiren firmayla irtibata geçilir. Yaklaşık maliyet belirlenir. Yaklaşık maliyete %20 ye yakın rakamlar ilave edilerek tadilat giderlerini ortaya çıkarabilirsiniz. Böyle hesapta bulunmayan, fazladan giderler de çıkarılmış olur.

örnek işlem olarak verebileceğimiz çatı onarımı mevzusunda ihtiyacınıza cevap verebilecek bilgi ve deneyime sahip çatı onarımı şirketi bulmak gerçekten zor olsa gerek. ömür alanınız için önemli olan bu mimari kısım, herhangi bir işveren veya ustaya emanet edilmemelidir. çünkü çatı işçiliği örutubet arz eden bir iş olması kış mevsimlerinde en güzel şekilde anlaşılabilmektedir.Bunun için yapılan kötü çatı onarımları kiremit aktarımları dirseklerin mahyaların yetersiz ölçüde biçimsizce dizilmesi çatıya tüm kış boyunca tüm yağmurun, kar suyunun ve rüzgarın taşıdığı tozun girmesine neden olabilir.

Bunun yanında tadilat demek kiriş kolon ve binayı ayakta tutabilen ana aksamın parçalarına yapılabilecek desteklere harcanabilecek ürünlerin miktarlarını yada uygulanacak olan çimento demir kum gibi ürünlerin ölçüsünü takriben hesaplayarak böyle bir bütçe oluşturulmasına bir yandan böylece yardımcı olabilmektedir. çünkü tadilat yalnızca tüm bir apartman yerine daire içerisindeki bireysel olarak dairenin güçlendirilmesi de olabilir.

Tadilat yapılırken kullanılan malzemeler en net şekilde iç tadilat olsun dış tadilat olsun harcanabilecek olan malzeme miktarı aşağı yukarı hesaplanabilerek bunun yanlarında işçiliğin maliyeti de ilave edilerek ve ek olarak kullanılacak malzemelerin zemine uygulanması için ekipmanlara yapılacak masraflarında bir listesi yapılarak genel bir tablo oluşturulmalıdır.

örneğin yapacağınız ev tadilatı içindeki kolonların tadilatında yapılacak olan işler bellidir. şöyle ki deformasyona uğramış olan beton içerisindeki demirler değiştirilebilir kolonların etrafına perde duvar ilave edildikten sonra güçlendirme yapılabilir. Bu yapılacak olan işler konusunda çıkarılacak olan bir sıralama işin profesyonelleri tarafınca hesap edilebileceği benzer biçimde bu tadilat konusunun sizlere ne kadar maliyet çıkaracağını söyleyebilecektir. Işte bu yöntemle birlikte oluşturulabilecek olan liste ya sizin bütçenizin bu işlem mevzusunda ne kadar müsait bulunduğunu gösterecektir yahut bu işlem için bütçenizin kaçta kaçını o tarafa aktarmanız icap ettiğini gösterecektir.

Tadilat, kullanılmış yada ömrünü yitirmiş yapı malzemelerinin onarım, bakım, yenileme işlerinin tümüne verilen isimdir. Daha önce kullanılmış, ömrünü tamamlamış veya tamamlamaya yakın yapı ürünlerinin değiştirilmesi şeklinde de tanımlanabilir.

Dekorasyonda iç mekan tadilatı

Günümüzün önemli bir kısmını geçirdiğimiz, iş yoğunluğundan sonra kendimizi attığımızın evimizin dekorasyonu ve tadilatı oldukca önemlidir. Güzel ev,dekorasyonu yüksek bütçeli mobilya ve dekoratif gereçler kullanılarak tasarlanmış bir ev anlamına gelmemektedir. Asıl önemli olan neyin nereye iyi mi bir uyum içersinde düzenlenmiş olduğudur. İç mekan tadilatta önemli olan elektrik tesisatı, mekanik tesisat, alçı sıva, boya, zemin kaplama, iç dış kapı, pvc doğrama, merdiven, iç mantolamadır. Bunları ve diğer iç mekan tadilatı ayaklarını yani açıklamaya çalışırsak :

-Boya ve duvar kağıdı işleri : vakit içinde eskime ve bozunma gösteren boyaların tekrar badana faaliyetleri ile tekrar yapılması veya estetik bir görünüm kazanmıştırrmak için duvar kağıdı kaplamaları yapılması benzer biçimde faaliyetler ihtiva eder.

-Zemin döşeme : Halı, parke, laminat, pvc, mermer gibi birçok farklı çeşidi olan yer döşemelerinin onarımı yada yine yapılmasını içerir. Ev içinde eşya var iken yeni bir zemin döşeme işi yapmak çok zor ve masraflı bir iştir.

-Alçı kartonpiyer işleri : Tavan bölümlerinin şık görünüm veya gizli saklı ışıklar ile kullanışlı hale gelebilmesi amacıyla meydana getirilen işlerdir.

-İzolasyon işleri : İç mekanda yapılacak izolasyon işleri oda duvarlarında ve dışarıya bakan iç duvarlarda yapılacak mantolama faaliyetleri ile ısı, ses, nem yalıtımının sağlanmasıdır.

-Banyo tadilatları : Banyo fayansları, dolaplar yada lavabo şeklinde banyonun temel malzemelerinde yapılacak yenilemeler veya topyekün bir yeni banyo sistemi alınması işlerini kapsar.

-Mutfak tadilatları : Mutfak dolapları, mutfak tezgahı şeklinde malzemelerin yenilemesi yahut ankastre sistem ile komple yeni bir sistemin kurulmasıdır.

-Kapı, Pencere değişimi : hem güvenlik hem güzel duyu hem de yalıtım konularında öneme haiz olan kapı ve pencerelerin bu görevlerini sağlıklı şekilde yerine getirilmesi için yapılırlar.

-döşem işleri : Evlerimizin yaşam sistemlerini oluşturan ve güvenlik ve enerji tasarrufu mevzusunda örutubet taşıyan elektrik, su, doğalgaz tesisatlarının döşeme, borular yada çalışan makinelerinin eski performanslarına kavuşabilmeleri için meydana getirilen faaliyetlerdir.

Yaptığımız Uygulamalar ve Çalışmalar